Vahşi Gelin (1965)

Yine bir Türkan Şoray filmi ile karşınızdayım ama ona bu sefer yakışıklı mı yakışıklı Ediz Hun eşlik ediyor. Yönetmenliğini ve senaryosu Nejat Saydam’ın elinden çıkma ve  görüntü yönetmeni Melih Sertesen .

Ayşegül ‘ün annesi tiyatro sanatçısı olmak için evi terk ettiğinde ayşegül henüz iki yaşındadır. Zengin babası dünyaya küser ve malı mülkü geride bırakıp dağda yalnız yaşamaya başlar. İnsanlardan kaçar kızını da öyle yetiştirir. Her şeyi kızana o öğretir , okuma yazmayı bile. Ayşegül etraftaki bir kaç yaşlıdan başka insan görmez.  Ta ki o dağda bir kulube daha kiralandığını öğrenen kadar. Merakla  oraya gider, metin her şeyini kaybetmiş , iflas etmiş bir tüccardır, parasız kalınca nişanlısı da onu terk etmiştir. O da herkese küsüp inzivaya çekilmişti. Ayşegül ile tanışmaları ve bu kızın açık sözlülüğü hoşuna gider , şehirde kimse böyle değildir ama ayşegül utanmak nedir bilmeden her şeyi söylemeyi öğrenmiştir. Metin , ayşegüle aşık değildir ama kız çoktan aşık olmuştur. hayatında ilk defa başka bir insan görmüştür o da çok yakışıklıdr ne yapsın 18 yaşında ki kız hemen vurulur.

Babası kaza geçirip ölürken de vasiyet olarak Metin e kızı ile evlenmesi söyler. Metin kız ile evlenir sonra onun çok zengin olduğunu öğrenir . Kızın parası ile borçlarını kapatıp çiftliği ve köşkünü geri alır hatta kızın ona servetinin yarısını hibe etmesine de ses etmez . Üstüne üstlük eski nişanlısının ayşegül ü hor görmesine aldırış etmez ve karısını aldatmaktan da geri durmaz.  Nasıl böyle bir adam olabilir diye sinirden kudurdum desem yeridir. Evet bu hikayeyi bir erkek yazmış olmalı yoksa bir kadın bir adamı nasıl böyle karaktersiz olarak yazar . Bir erkeği böyle tasvir etmek olsa olsa acımasızlıktır çünkü o bir baş rol onun çok iyi olması gerekir oysa Metin hem karısını yanında tutup hem de eski sevgilisiyle olmayı önemsemiyor.

Filmi anlatmıyorum ben filmde bir sürü olay ve entrika kötü karakter falan Mevcud benim anlattığım şey Metin . Nasıl gıcık oldum anlatamam bir de bu ayşegül hala nasıl olur da böyle bir adama dönmek ister aklım almıyor kadını da gurursuz yapmışlar yani karakteri açısından kişiliksiz olduklarını düşündüğüm için film ile ilgili pek iyi duygular taşımıyorum.

Belki üzerinden zaman geçerse bende yatışır ve gerçekçi bir adam potresi çizmişler diyebilirim ama şimdilik o yakışıklılığına rağmen Ediz Hun ‘dan soğudum desem yeridir  şaka  şaka 🙂

Benim gibi baş rollere uyuz olmak isteyenlere tavsiye edilir 🙂

About winpohu 'ca

http://inenglishpleasee.wordpress.com/ http://winpohu.wordpress.com/ http://winpohucahikayeler.wordpress.com/
Bu yazı Film içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Vahşi Gelin (1965)

  1. hımm yavaş yavaş filmler geliyor… yazdığın 3 filmide izlemedim ben sanırım siyah beyaz baya eski filmler.. çok az siyah beyaz film izledim ondan sanırım 🙂 yavaş yavaş bunlardan izlicem uzun zamandır türk filmi izlemedim hatırlattığın için teşekkürler:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s